بذارید خیالتان را راحت کنیم. علم و تکنولوژی به قدری پیشرفت کرده که دیگر نیازی به چاقو برای جراحی نیست. دیگر لازم نیست برای درمان کیست مویی محلی از بدن تان با چاقوی جراحی بریده شود. امروزه دیگر با بودن لیزر کسی خودش را به دم تیغ چاقوی جراحان نمی دهد.

 

کیست مویی را هم به راحتی می توان با لیزر درمان کرد. درمان کیست مویی با لیزر آسان تر و در کمترین زمان ممکن برای شما انجام می شود. در حالی که در روش های سنتی جراحی باید هم درد چاقوی جراحی را تحمل کنید و هم وقت بسیاری برای روند درمانی خودتان بگذارید. با لیزر همه آن دردها و اتلاف وقت ها حذف می شود.

The short answer is that a Pilonidal is a nasty abscess in the midline of your bum created from an infected follicle.
During a severe infection the abscess can grow to golf-ball or larger size, causing excruciating pain over the tailbone. These abscesses can range from a barely noticeable annoyance to a constant source of misery and pain that wrecks your life. There may also be one or more Pilonidal Sinuses – tracts that connect the abscess to the outer skin. These sinuses can drain fluids that cause itching or foul smell.
If you are thinking “Wow, that does not sound like fun at all..” you are right!
Ever since this website first went online, the number one search term that brings people here is “tailbone pain”. There are other reasons why you might be experiencing tailbone pain, but the most likely reason is a Pilonidal abscess.
This section of our website is all about education and understanding what that pain over your tailbone is, why there is a hole along the midline of your buttock cleft, what is that drainage, how the cyst formed, and where to get a proper diagnosis.

What Is a Pilonidal Cyst?

درمان کیست مویی با لیزر دوران نقاهت شما را هم کاهش می دهد. دیگر نیازی ندارید مدت زیادی در بیمارستان یا کلینیک بستری شوید و استراحت کنید تا به صورت کامل مداوا شوید. همین که با لیزر کیست مویی خود را درمان کردید می توانید در همان روز عمل لیزر به خانه و کار خود بروید.

مزایای درمان کیست مویی با لیزر

 • درد چاقوی جراحی هم در حین عمل و بعد از عمل با درمان کیست مویی با لیزر از بین می رود. لیزر به راحتی کیست های آلوده و زشت و بدبو را از بدن تان حذف می کند و این کار را بدون هیچ دردی انجام می دهد.
 • درمان کیست مویی با لیزر به صورت سرپایی و با ماده بی حسی موضعی انجام می شود و به همین خاطر دردی را احساس نمی کنید و بعد از عمل هم مجبور به تحمل عوارض ماده بیهوشی نیستید.
 • در روش سنتی حراجی برای اینکه محل کیست مویی را درمان کنند جای زخم را تراش می دهند. در حالیکه با لیزر دیگر نیازی به این کار نیست. درد محل زخم را هم تحمل نخواهید کرد و کلا درد عمل شما به صورت ملموسی کم خواهد شد.
 • از طرفی در روش سنتی باید جای زخم را بعد از عمل زود به زود عوض کنید. پانسمان جای زخم کیست هم برای خودش دردسری است. این مورد هم در درمان کیست مویی با لیزر به صورت کامل حذف می شود.

هزینه درمان کیست مویی با لیزر

بر اساس تماس هایی که ما از بیماران مبتلا به کیست مویی داشته ایم, هزینه درمان کیست مویی با لیزر برای خیلی از بیمارها مهم بوده است. به همین خاطر در تماس های خود از ما درباره هزینه های این عمل لیزر می پرسند. ما هم همیشه گوشزد می کنیم که تعیین هزینه های عمل لیزر به خیلی از موارد وابسته است.

قبل از معاینه و تشخیص پزشک تعیین کردن هزینه دقیق عمل هم کار بسیار سختی است. پس به ما حق بدهیم نتوانیم هزینه دقیق عمل را به شما بگوییم. شما باید اول به پزشک متحصص مراجعه کنید تا به صورت کامل معاینه فیزیکی شوید و تشخیص درستی از علت و شرایط بیماری شما توسط پزشک ارائه شود.

بعد از تشخیص بیماری شما پزشک درمان مناسب را برای شما تعیین خواهد کرد و هزینه های آن درمان را هم برای شما بیان خواهد کرد. همه این موارد برای درمان کیست مویی با لیزر هم صادق است. اگر نیاز به درمان لیزر داشته باشید پزشک با توجه به وضعیت کیست شما و مقدار کاری که روی آن انجام خواهد شد هزینه عمل را تعیین خواهد کرد.

 

البته این نکته را هم در نظر بگیرید که هزینه های مربوط به عمل های لیزر به این دلیل که سرپایی انجام می شوند, شامل بیمه نمی شوند. معمولا بیمه ها هزینه این نوع عمل ها را پرداخت نمی کنند. البته کسانی که بیمه تکمیلی دارند می توانند قسمتی از هزینه ها را از این طریق دریافت کنند.

اما با این حال اگر بیمه ای هم هزینه های عمل لیزر کیست مویی را ندهد, باز هم شما ضرر نکرده اید. چون هزینه لیزر کیست مویی نسبت به هزینه های درمان سنتی کیست مویی بسیار کمتر است. در جراحی سنتی کیست مویی شما باید هزینه های بستری شدن در بیمارستان و هزینه داروها و پانسمان بعد از عمل را هم پرداخت کنید.

در صورتی که در هزینه لیزر کیست مویی همه این موارد حذف می شوند. شما فقط هزینه دستگاه و دستمزد پزشک متخصص را می پردازید. اینطوری به مسئله نگاه کنید و یک حساب سرانگشتی کنید متوجه خواهید شد که هزینه لیزر کیست مویی خیلی هم به صرفه و اقتصادی برای شما در می آید.

 

مزایای درمان کیست مویی با لیزر

 • در درمان کیست مویی با لیزر نیازی به بیهوشی عمومی نیست. چون عمل با ماده بی حسی موضعی انجام می شود.
 • در حین عمل لیزر اشعه به محل آلوده تابانده می شود و بیمار هیچ دردی را حس نمی کند.
 • همه سیاهرگ ها و رگ های خونی با لیزر سوزانده می شوند پس از ناحیه کیست خونریزی نخواهید دشات.
 • کیست مویی با لیزر به صورت سرپایی درمان می شود. کل زمانی که از شما گرفته خواهد شد, کمتر از یک ساعت است.
 • بعد از عمل لیزر می توانید به منزل یا سر کار خود بروید. نیازی به بستری شدن بعد از عمل ندارید.
 • بعد از لیزر کیست مویی می توانید حمام هم بکنید و مشکلی از این بابت نخواهید داشت.
 • بعد از درمان کیست مویی با لیزر شاهد هیچ عفونتی در محل آلوده شده نخواهید بود.
 • نیازی به عوض کردن پانسمان جای زخم و بخیه نخواهید داشت. چون اصلا بخیه ای با لیزر کیست مویی در کار نیست. همه چیز با لیزر انجام شده و درمان کامل است.
 • بعد از عمل هیچ درد و خونریزی نخواهید داشت و شما توانسته اید بیماری کیست مویی خود را پشت سر بگذارید.

آیا عمل کیست مویی با لیزر درد دارد؟

اگر هم درد مختصری باشد با مسکن می توان آن را از بین برد. در عمل کیست مویی با لیزر همه عصب های آلوده و صدمه دیده با لیزر درمان می شوند. به همین خاطر بعد از عمل هم بیمار دردی نخواهد داشت. یعنی بیمار مجبور نیست بعد از عمل تا درمان کامل دردهای بهبودی را تحمل کند.

عمل کیست مویی با لیزر بدون درد, بدون خونریزی و بدون التهاب و تورمی است. همه این موارد را در عمل کیست مویی با روش سنتی جراحی تجربه خواهید کرد نه در عمل لیزر کیست مویی. پس لیزر بهترین گزینه برای درمان کیست مویی است در این مورد شک نکنید.

عمل کیست مویی با لیزر بهتر است یا عمل جراحی؟

بدون شک عمل کیست مویی با لیزر بهتر از عمل جراحی است. مزایایی که عمل کیست مویی با لیزر دارد به هیچ وجه در عمل جراحی نیست. در عمل جراحی مجبور به بیهوشی عمومی هستید. این مورد بعد از عمل مشکلاتی را برای بیمار به دنبال خواهد داشت.

درد و خونریزی و عفونت و التهاب هم در روش عمل جراحی شایع است. در حالی که در عمل کیست مویی با لیزر این موارد وجود ندارند. نیاز به بستری شدن و استراحت در دوران نقاهت هم یکی از مشکلات اساسی برای بیمار در روش جراحی است. که این مشکلات هم در عمل لیزر کیست مویی حذف می شوند.

باز می توانید همه مزایای عمل کیست مویی با لیزر را دقیق مطالعه کنید و اگر خواستید همکاران ما هم در شفا کلینیک در خدمت شما هستند تا به هر نوع سوالی از جانب شما با روش گشاده جواب بدهند. همچنین مزایا و معایب عمل جراحی را هم بررسی کنید. آخر سر تصمیم نهایی را برای درمان شما خواهید گرفت. امید داریم با در نظر داشتن همه موارد دست به انتخاب خوب و موثر برای درمان کیست مویی خود بزنید.

 

 • Khanna, A; Rombeau, JL . (2011). "Pilonidal disease". Retrieved 18 March 2011.
 •  
 • Dr-David Tajbakhsh. (2016). "Pilonidal Cyst or sinus". Retrieved 13 July 2016.
 •  
 1. Rombeau, Al . (2018). "Pilonidal cyst sergury". Retrieved 22 October 2018.
 • انجمن کمک به بیماران پیلونیدالی
 • ویکی پدیا کیست مویی متن انگلیسی