کیست مویی در ابتدا هیچ علامت خاصی از خودش نشان نمی دهد. پس خیلی از بیمارها از ما می پرسند اکجا بفهمیم کیست مویی داریم؟ درست است که کیست مویی هیچ علامت خاصی از خودش بروز نمی دهد ولی باز می توانید بفهمید که به کیست مویی مبتلا شده اید یا نه.

اگر احساس کردید که یک توده بدون درد در ناحیه انتهایی ستون فقرات تان ظاهر شده, این نشانه ابتدایی آن است که کیست مویی در حال شکل گیری است. اگر در این زمان به پزشک مراجعه کنید دکتر متخصص با تشخیص درست آن را تایید یا رد کند. پس اگر توده ای را در این ناحیه احساس کردید دست به کار شوید و خودتان را برای تشخیص قطعی به پزشک برسانید.

چون اگر در این زمان کاری نکنید علائمی که بعدا در این ناحیه ظاهر می شوند با درد و تورم های آزار دهنده همراه خواهند بود. البته احتمال دارد در ابتدا درد و التهاب این ناحیه بسیار ناچیز باشد ولی یکدفعه بفهمید که التهاب بزرگ تر شده و درد زیادی را هم را تحمل کنید.

از کجا بفهمیم کیست مویی داریم؟

درد و تورم ایجاد شده بر اثر کیست و آبسه به اندازه ای زیاد خواهد بود که شما را از کارهای روزمره خواهد انداخت. حتی نخواهد گذاشت درست بخوابید یا بنشینید و بایستید. پس اگر هر گونه احساسی ابتدایی از علائم کیست مویی در خودتان کردید حتما پیگیر باشید و سریعا به دکتر مراجعه کنید. چون عفونت های کیست مویی به سرعت زیادتر می شوند و مجبورید دردهای آزاردهنده زیادی را تجربه کنید.

 

البته بیمارهایی هم بودند که سر وقت به ما مراجعه کردند و ما با معاینه و دیدن علامت های ظاهری کیست مویی زودتر دست به کار شده ایم و با تشخیص بیماری بهترین روش های درمانی را برای آنها انجام داده ایم.

پس از گودی کوچک پوست انتهای ستون فقرات غافل نشوید. هر گونه تحریکی و آلودگی در این ناحیه مشاهده کردید به پزشک مراجعه کنید. بعد از آلوده شدن روی کیست یک مایع چرکی یا آبسه چرکی ایجاد می شود که بسیار اذیت کننده است. در ادامه به صورت متخصر علامت ها و نشانه های کیست مویی را برای شما بیان می کنیم تا با کمک این نشانه ها بفهمید که کیست مویی دارید یا نه.

  • درد زیاد موقع نشستن یا ایستادن
  • التهاب و گرمای زیاد در ناحیه کیست
  • قرمز شدن ناحیه مورد نظر و زخمی شدن پوست اطراف آن
  • بیرون آمدن ترشح های خونی و چرکی بد بو از ناحیه کیست
  • بیرون آمدن مو از محل کیست
  • به وجود آمدن سوراخ در روی پوست این ناحیه
  • داشتن تب کم
  • مشاهده و احساس رطوبت عیر عادی در پایین کمر